Dziennikarskie patrzenie na ogród

Dziennikarskie patrzenie na ogród

Dziennikarze piszą książki

Wśród dziennikarzy i osobowości telewizyjnych jest coraz więcej osób, które próbują sprawdzić się także jako pisarze. Tematyka ich książek jest różnorodna, w zależności od tego, jaka dziedzina życia jest ich specjalnością. Jedni dzielą się swoimi poradami dotyczącymi gotowania, inni pokazują, jak można rozwijać swoje ukrywane  pasje, czy jak poprawić jakość naszego codziennego życia. Niektórzy służą też radą w temacie pielęgnacji ogrodów i odpowiedniego zajmowania się naszymi roślinami. Tutaj dobrym przykładem jest Maja Popielarska – znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, kojarzona ze stacją TVN.

Ulubiona polska pogodynka

Pochodząca z Trzcianki autorka poradników, pierwsze lata swojego życia spędziła mieszkając w Afryce. Już jako dorosła kobieta pracowała jako prezenterka pogody, była także kierowniczką produkcji Zoom, emitowaną na stacji RTL7. Od wielu lat związana jest ze stacją TVN. 

Jak dbać o ogród?

Jej przygoda z ogrodnictwem na dobre rozwinęła się w 2004 roku, gdzie w swojej stacji otrzymała zgodę na prowadzenie własnego programu, zatytułowanego “Maja w ogrodzie”. Podejmowała tam tematy związane z projektowaniem ogrodów, dbaniem o działki oraz doborem do nich odpowiednich roślin. W 2007 roku, w stacji TVN Style ruszył jej kolejny autorski program, tym razem pod chwytliwą nazwą “Grunt to zdrowie”. Tematyka była podobna do wcześniejszego programu, jednak obszar działań był znacznie poszerzony, co było spowodowane dużą oglądalnością i ciepłym przyjęciem przez telewizyjnych widzów. Ciężka praca nad własnym materiałem opłaciła się – Maja Popielarska otrzymała w 2013 roku bardzo prestiżową nagrodę branży ogrodniczej “Honorowy Zielony Laur”, która uczyniła ją ekspertem w dziedzinach ogrodniczych.

Książka ogrodnicza

Przygoda dziennikarki z książkami rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy ta wydała swoją pierwszą pozycję pt. “Pokochać ogród”. Opatrzona pięknymi zdjęciami oraz inspirującymi pomysłami, książka bez problemu trafiła w gusta swoich odbiorców. Przydatne wskazówki znajdą tam zarówno ogrodnicy – amatorzy, jak i ci, którzy swoje działki i ogrody chcą jeszcze bardziej udoskonalić. Niedługo potem wyszły kolejne książki: “W królestwie roślin ogrodowych” (2009), “Maja w ogrodzie wiosna – lato” (2012), “Maja w ogrodzie jesień – zima”, “12 miesięcy z Mają Popielarską: Kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie” (2014). Jak widać, o ogrodzie można pisać dużo, dzieląc się swoją pasją i zarażając innych do włączenia się w działanie. Sukcesy wydawnicze tych pozycji pokazują, że dziennikarka ma prawdziwy talent w przenoszeniu swoich praktycznych umiejętności w spisane na papierze wskazówki.

Ludzie zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com

Henryk